Nydelige Nes!
Nes Ski- og Sykkelanlegg viste seg fra sin aller beste side i dag, da Barnas Skileker igjen samlet små og store til en skidag fylt med aktivitet og glede. Denne gangen var det ikke snø som dalte fra himmelen, men strålende sol som satte rammene for arrangementet. Med perfekte forhold og en stadion badet i lys, lå alt til rette for en skikkelig fin skidag.
Allerede fra ettermiddagen begynte arenaen å fylles opp, og forventningene var tydelige både blant barn, foresatte og frivillige. Startnumre fikk deltakerne utdelt av Joker Fenstad! Da startene gikk, var løypene raskt fulle av ivrige deltakere som ga alt runde etter runde. Innsatsen var det ingenting å si på, og det var tydelig at barna koste seg i løypa, enten det var første gang på ski eller nok en mulighet til å vise fram teknikk og fart.
Nes Ski leverte som alltid en solid gjennomføring. Løypene holdt høy kvalitet, arenaen fungerte sømløst, og stemningen på stadion var jevnt over svært god. Publikum bidro med heiarop og oppmuntring, og målområdet ble et naturlig samlingspunkt fylt med smil, mestring og applaus.
I mål ventet velfortjente premier til alle deltakerne, og kiosktilbudet fra Nes Ski ble flittig brukt av både store og små. Dette bidro til å gjøre skidagen komplett og ga rom for både pauser og hyggelige øyeblikk i sola.
En stor takk rettes til Nes Ski for strålende innsats og trygg gjennomføring. Like stor takk går til årets lokale sponsorer Veflen, Nes kommune og Årnes Sport / Sport1 Årnes for verdifull støtte. Vi vil også rette en varm takk til Xplora som samarbeidspartner, og til vår hovedsponsor Joker, som gjør det mulig å arrangere Barnas Skileker og skape gratis skiglede for barn over hele landet.
Nes leverte igjen – denne gangen i solskinn. Vi gleder oss allerede til neste gang! ❄️🎿





































