Nok et år med Norefjell!
I fjor var Norefjell sin debut på vår kalender, og i år følger vi opp fjorårets suksess. Det var ikke like kraftig snøvær her i dag, men litt sur vind og noe kulde fikk vi. Rett før start tok snøværet seg derimot opp, og det ble uten tvil utfordrende nok! I overkant av 100 deltakere møtte også i år opp til skileker, noe vi synes er rasende stas. Det hele hadde ikke vært mulig uten god medarrangør i Norefjell turforening!
Det ble lagt opp til de samme rundene som i fjor, der de grønne gikk ut i en voldsom fart. Rett først gjorde vi derimot en stor endring for de grønne deltakerne, som gikk akkurat samme runde som de blå. Det må ha vært den lengste grønne runden vi noen gang har gjort. Deretter var det de blå sin tur. De skulle gå en hel runde i løypa og det var unna før vi rakk å si «herregud-å-fint-Norfjell-er-a’!». Til slutt gikk den gule gruppa som gjennomførte to runder. En ordentlig prøvelse for de mest erfarne løperne som fikk æren av å avslutte årets Barnas skileker i Norefjell!
Premiene var selvfølgelig på plass for alle som møtte opp, og det var en herlig atmosfære av samhold og glede blant deltakerne. Vi retter en stor takk til Norefjell for deres varme velkomst og fantastiske vertskap. Tusen takk også til alle deltakere, arrangører og sponsorer som har bidratt til å gjøre årets Barnas Skileker til en uforglemmelig suksess! Vi gleder oss allerede til nye eventyr og utfordringer ved neste anledning!









































