Norefjell 2026

Vindfull skifest på Norefjell!

Norefjell viste seg fra sin aller vakreste side med blå himmel og strålende sol. Samtidig sørget frisk vind for at både deltakere og crew virkelig fikk kjent på fjellets krefter. Det ga dagen et ekstra lag med spenning og karakter.

Vi kjørte denne gangen to starter. De blå deltakerne gikk én runde rundt vannet, en løype som kombinerte flyt og åpne partier. De gule tok utfordringen enda et hakk videre med to runder rundt vannet. Det ble en skikkelig styrkeprøve i vinden, men innsatsen sto ikke tilbake for forholdene. Her var det vilje og smil hele veien til mål.

Stemningen på arenaen var upåklagelig. Heiaropene bar over vannet, flagg og bannere danset i vinden, og rammen rundt arrangementet minnet oss på hvorfor Norefjell er et ekte ferieparadis, også på vinterføre.

Vi retter en stor takk til Norefjell Turforening for svært god hjelp og samarbeid gjennom dagen.

En varm takk går også til våre samarbeidspartnere Joker og Xplora, som gjør Barnas Skileker mulig over hele landet.

Tusen takk for en fantastisk dag på Norefjell. Vi håper vi sees igjen!